2010. június 24., csütörtök

Hetven-hatvannyolc

Van mottó is:
Q. Do you think the two of you will now have an affinity for the rest of your playing careers and long into your retirement?
NICOLAS MAHUT: That's for sure, yes.
John Isner d. Nicolas Mahut 6:4 3:6 6:7 7:6 70:68.


Hú.

Nicolas Mahut annyira gyönyörű teniszt játszik, mint csak kevesen, és legszívesebben én is így játszanék, ha tudnék. Isner elképesztően nagyot fejlődött az utóbbi egy-két évben, már egészen tisztességes tenyerese is van, feltéve, hogy nem mozgásból kell ütnie, de azért alapvetően még mindig egy szervamasina. Úgyhogy Mahut-nek drukkoltam, nem is lehetett kérdés.

Hát ez most tök mindegy volt.

Tenisztörténelmet láttam, biztos vagyok benne, hogy ilyen az én életemben ilyen nem lesz még egyszer. 11 óra 5 perc, 183 gém. Csak a döntő szettet 8 óra 11 percig játszották, ami ezért vicces, tekintve, hogy az eddigi leghosszabb meccs tartott 6 óra 33 percig.

Ez a meccs külön életet élt, saját levegője, saját ritmusa, saját hangulata volt. A Sport1 ugye tegnap kapcsolódott be döntő játszma 20:20-nál, onnan én is csak bámultam, miközben a többi pályán ötszetteseknek lett vége, meccsek kezdődtek és végződtek Dél-Afrikában is.

De Mahut és Isner csak szerváltak rendületlenül, láthatólag a break leghalványabb esélye nélkül. Rég elfelejtettem, kinek drukkolok, kicsit olyan volt, mintha a két ember nem egymás ellen, hanem vállt vállnak vetve, együtt küzdött volna valamilyen célért.

A végén nyilván az döntött, hogy egy 206 centis ember könnyebben szerválja ki magát a szarból, mint egy alacsonyabb, és Mahut-nek ez egyszer, egyetlen egyszer nem sikerült. Hát nem csoda, hatvannegyedszer adogatott a meccsben maradásért (mongyuk az összes adat közül nekem ez a legdöbbenetesebb szám).
I don't know. I guess it was just meant to be or whatever. You know, I mean, in a way I'm kind of glad it happened, although I am pretty tired. It's pretty nice to be a part of that match.
John Isner
Watch live streaming video from wimbledon at livestream.com

I just want them to remember that we were just two big fighters, and one of them just won.
Nicolas Mahut
Watch live streaming video from wimbledon at livestream.com

Vannak, akik ilyenkor azzal jönnek, hogy be kéne vezetni a döntő szett tie-breaket. Úristen, mit vesztettünk volna! Idézném Isner véleményét a fenti interjúból:
Q. Are you for the tiebreaker in the fifth set?
JOHN ISNER: At Wimbledon?
Q. Yes.
JOHN ISNER: No. I think you should play it out.
Végigjátszottátok, fiúk. Le a kalappal.

2010. június 17., csütörtök

Ötös helyett öt sör

Hát hétfőn meg kedden lezavartuk az éreccségit, újabb remek példáját szolgáltatva annak, hogy kurva gyorsan mennek az évek. Tényleg mintha tegnap lett volna a tavalyi, hogy egy sablont is elsüssek.

Mindegy amúgy, csak azt akaratm mondani, hogy ekkora különbség soha nem volt még az angol meg a német között, mint idén. És nem az angol javára. Irigyeltem piszkosul a németes kolléganőt, akinek legalább három olyan embere volt, akivel folyékonyan társalgott a világ dolgairól, én meg ilyet nyomokba se láttam. Olyannyira, hogy a kétszintű éreccségi bevezetése óta (ami mellesleg egybe esett a suliba való igazolásommal) először fordult elő, hogy egyetlen egy darab ötöst sem tudtam adni. Oké, bukás közelében sem volt senki, de azért elég gyér volt az idei felhozatal.

Mindegy, azért volt olyan hármas legalább, aminek örülni tudtam (mer azér ha tudom, hogy valaki a maximumot kihozza magából, az akkor is jó, ha az illető nem épp őstehetség), meg én egy olyan vagyok, hogy mindig szeretem a gyerekeket - ezeket is szerettem.

Mondták különben sokan mindenfelé, hogy az írásbeli rohadt nehéz volt angolból, de szerintem csak a szövegértés az elején. Szóval erre én semmiképp se fognám a gyengébb eredményeket.

A szóbeli meg még mindig dögunalom. Valahogy kivétel nélkül rohadt meleg van ilyenkor minden évben, és azokért a néhányszor tízpercekért ott ülni két napot... (Vagy ha két éreccségiző osztály van, négyet.) Azért elszórakoztatom magam, idén is csendben neteztem, délután meg egyenest meccset néztem a netbookon a sarokban, ahol mindig helyet szerzek magamnak, miközben rém izgalmas feleleteket hallgattam félfüllel törin és magyaron kívül biológiából, informatikából, mezőgazdasági alapismeretekből meg testnevelésből.

Igen, testnevelésből. Aki nem tudná, abból is lehet éreccségizni. Ketten választották különben, az egyik az olimpiák történetéből felelt, a másikat meg elfelejtettem. B tétel címszóval meg valami gimnasztikai gyakorlatokat soroltak, amik erre meg arra jók.

Persze gyakorlati rész is akadt, reggel el kellett menniük egy másik suliba szertornázni (mer nálunk nincs gyűrű), a szóbeli után meg kivonultak a mi atlétikai pályánkra kislabdahajítani meg futni. Az egyik 60 métert választott, a másik kétezret. Jól el is húzódott, egy csomót csúszott miattuk a bizonyítványosztás.

Nekem mondjuk bőven megérte. A pálya mellett kacarásztunk páran ottlévő tanárok meg diákok, miközben a srác a kétezret futotta. Az elnök, aki amúgy az előző sulimban a főnököm volt, szóval régről ismerem, egyszer csak odaszólt, hogy fogad velem öt sörben, nem tudok egy kört így kapásból lefutni.

Szóval ötöst ugyan egyet sem tudtam adni az egész éreccségin, viszont az elnök jön öt sörrel.

2010. június 11., péntek

Soppingolni nyilván jó

Az van, hogy ugye a suli most egy ilyen nyolc iskolából álló intézménymassza része, és a dolgok egyike, amivel ez együttjár, az nem más, mint évi egy kompetenciamérés (már hogy az országoson kívül, amit ugye a páros évfolyamokra járó ifjú titánok tolnak).

Viszont itt az országossal ellentétben van nyelvi cucc is. Na, az nagyon vicces. Tavaly egészen konkrétan öt minimum rút stilisztikai és nyelvtani hibát sikerült véteni a feladatösszeállítóknak egy olyan színvonalú feladatsorban, amit szerintem kábé nulla angoltudással is elég fáintosan meg lehetett volna amúgy oldani.

Idén viszont a diákok csináltak egy vicceset. Volt egy olyan feladat, amelyikben mindenféle tevékenységet kellett osztályozni aszerint, hogy housework vagy entertainment kategóriába tartoznak-e. A dolog nagyrésze nyilván a gyengébbeknek sem okozott túlzott nehézséget, de a felsorolt kifejezések között ott volt a "do the shopping" is.

Simán berakták szórakozásnak. Főleg a csajok nyilván.
Blog Widget by LinkWithin